Enerji Etüdü

Enerji EtüdüMEVCUT BİNALAR VE TESİSLER İÇİN ENERJİ ETÜDÜ

ENERJİ ETÜDÜ : Gerçek enerji gereksinimlerinin ölçülmesi ve belirlenmesi, kullanılan bir binanın; yaşam konforundan ödün vermeden enerji kullanımının azaltılması ve en aza indirilmesinin amaçlanmasıdır.

Mevcut binalarda enerji verimliliği bilincini oluşturmak, enerji verimliliği odaklarını ve miktarlarını tespit etmek ve etkili bir enerji yönetim sistemi kurulmasına yardımcı olmak amacıyla; MKM Enerji Danışmanlık, mevcut binalar ve tesisler için Enerji Verimliliği Etüd çalışmaları yapmaktadır. Özel olarak düzenlenmiş araçlarla ve portatif ölçüm cihazları ile yürütülen enerji verimliliği etüt çalışmaları sonucunda binanızın mevcut durumu ve enerji verimliliği potansiyeli tespit edilerek, iyileştirme için bina yönetimine rapor halinde sunulur.

Enerji verimliliği etüt çalışmaları 3 aşamadan oluşmaktadır;
1 - Ön Görüşme / Veri toplama
2 - Ölçüm
3 - Sonuçların analizi / Rapor

Ön görüşme ve bazı temel verilerin toplanması ile çalışmanın çerçevesi belirlenen binanız da, genellikle 3 kişilik teknik personelden oluşan ekibimiz binanızın durumuna göre 1-3 hafta arasında bir süre ile veri toplamakta ve çeşitli ölçümler yapmaktadır. Bu çalışmalar sırasında enerji dönüşümünün olduğu yerlerde, yoğun enerji tüketen cihazlarda ve bunların bulunduğu bölümlerde ölçümler alınmaktadır. Yapılan ölçüm sonuçları ve toplanan bilgiler değerlendirilerek binanızın mevcut durumu ve enerji tasarruf potansiyeli, boyut ve önlemler olarak belirlenip rapor halinde iyileştirme için tarafınıza sunulmaktadır.

11 Kasım 1995 tarihli "Sanayi Kuruluşlarının Enerji Tüketiminde Verimliliğin Arttırılması İçin Alacakları Önlemler Hakkındaki Yönetmelik"in 21. maddesi ve 8 Temmuz 1998 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan duyuru gereğince, yetkili kuruluşlar tarafından Enerji verimliliği Etütleri yürütülebilmektedir.

Menu

Danışmanlarımız

Murat Yaşar OLÇAY Enerji Danışmanı
Diğer Danışmanlar

Adres

Merkez

  • 0 (212) 590 91 24 (TEL)
  • 0 (549) 289 39 01 (GSM)
  • info@mkmenerji.com
  • Koza Mahallesi, Esenkent-Bahçeşehir Yolu Üzeri, Dumankaya Modern Sitesi, A1 Blok, Daire : 103 Esenyurt/İSTANBUL

Şube

  • 0 (212) 590 91 25 (TEL)
  • 0 (549) 289 39 00 (GSM)
  • Aşık Veysel Mah. Süleyman Demirel Cad. Kemal Sunal Sok. No : 3 Semerkand Residance, Daire : 25 Esenkent, Esenyurt/İSTANBUL

Bize Ulaşın